bilenokur.com logo

Sentetik Buz Pisti Panelleri

Sentetik buz pisti panelleri demonte olarak inşa edilebilen sentetik buz pisti sistemlerinde kullanılmaktadır. Sentetik buz pisti panelleri zemin üzerine hızlı ...

Sentetik Buz Pisti Panelleri


Sentetik buz pisti panelleri demonte olarak inşa edilebilen sentetik buz pisti sistemlerinde kullanılmaktadır. Sentetik buz pisti panelleri zemin üzerine hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir. İhtiyaç duyulduğu zaman zemin üzerinden sökülerek farklı bir zemine tekrar uygulanan buz pisti panelleri farklı kalınlıklarda üretilmektedir. Buz pisti panelleri seçiminde zeminin düzgünlük faktörü düşünülerek seçim yapılması gereklidir. Eğer zemin düz ise daha ince buz pisti paneli seçebilir eğer ki zemin engebeli ve düzeltme şansınız yoksa kalın sentetik buz pisti panellerini kullanarak zeminin düzgün bir forma gelmesini sağlayabilirsiniz.

Buzlu Spor sentetik buz pisti imalatı sırasında ileri teknoloji kullanılarak üretilen “Ez-Glide 350 ” sentetik buz pisti panellerini kullanmaktadır. Açık buz pistleri ve kapalı buz pistlerinde rahatlıkla kullanılabilen “Ez-Glide 350” sentetik buz pisti panelleri kalınlığına göre 6.52 mm Sentetik Buz Pisti Panelleri, 9.50 mm Sentetik Buz Pisti Panelleri, 12.7 mm Sentetik Buz Pisti Panelleri ve 19 mm Sentetik Buz Pisti Panelleri olarak ayrılmaktadır.

6.52 mm Sentetik Buz Pisti Panelleri

6.52 mm sentetik buz pisti panelleri en ince kalınlığa sahip buz pisti panelidir. 6.52 mm kalınlığındaki sentetik buz pisti paneli ısıya dayanıklılık bakımından en hassas olanıdır. Bu yüzden kapalı sentetik buz pistlerinde tercih edilmektedir. Güneş ile direkt temas etmesi halinde sentetik buz pistinden alınacak verim düşecektir. Bundan dolayı 6.52 mm sentetik buz pisti panelleri eğitim kurumları, konutlar, AVM gibi kapalı buz pisti sistemlerinde kullanılmaktadır.

9.50 mm Sentetik Buz Pisti Panelleri

9.50 mm sentetik buz pisti panelleri kullanılacak olan zeminin sert ve düz olması gereklidir. Kalınlık bakımından normal düzeyde olan 9.50 mm sentetik buz pisti panelleri kapalı buz pistlerinde kullanılması gereklidir. Mevsim şartlarına karşı direnç gösteremeyen 9.50 mm kalınlığına sahip sentetik buz pisti panelleri kapalı alanlar için uygundur. Buzlu Spor tarafından yapımı gerçekleşen sentetik buz pisti sistemlerinde ileri teknoloji kullanılarak üretilen “Ez-Glide 350” buz pisti panelleri kullanılmaktadır. 9.50 mm sentetik buz pisti panelleri AVM, eğitim kurumları, kapalı çocuk oyun parklarında yapılan buz pistlerinde kullanılabilir.

12.7 mm Sentetik Buz Pisti Panelleri

19 mm sentetik buz pisti panelleri zemin şartlarına en uyum sağlayan buz pisti panelidir. Zemin düzeltilmesi zor ve engebeli ise 19 mm sentetik buz pisti paneli kullanmanız daha yararlı olacaktır. Kalınlığından ve esnek yapısından dolayı zemine uyum sağlayarak rahatlıkla zemin üzerine uygulanabilir. Ticari amaçlı açık veya kapalı buz pisti işletmeciliği yapan işletmeciler 19 mm sentetik buz pisti panellerini tercih edebilir.

Sentetik buz pisti panelleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve sentetik buz pisti sistemleri fiyatlarını öğrenmek isterseniz Buzlu Spor ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: http://www.buzluspor.com/buz-pisti-panelleri/

Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!
Lütfen tüm alanları doldurun!

Yorumunuzu Bırakın !

Biliyor musunuz ? Yazı yazarak ve/veya referans olarak sitemizden ömür boyu kazanç elde edebilirsiniz.
Detaylı bilgi için tıklayın