bilenokur.com logo

Olimpik Buz Pisti Sistemleri

Olimpik buz pisti sahalarında buz sporlarının resmi müsabakaları yapılabilmesinin yanı sıra serbest olarak da işletilebilir. Standart olimpik buz pisti sahaları...

Olimpik Buz Pisti Sistemleri


Olimpik buz pisti sahaları genel kabul görmüş olan olimpik saha ölçülerine uygun olarak yapılmaktadır. Olimpik buz pisti sahalarında buz sporlarının resmi müsabakaları yapılabilmesinin yanı sıra serbest olarak da işletilebilir. Standart olimpik buz pisti sahaları ile yapımı gerçekleşen buz pistleri işletmelerin hizmet potansiyelini arttırdığını söyleyebiliriz.

Buz pisti yapımı doğal buz pisti ve sentetik buz pisti sahası olarak yapılabilir. %90 oranında doğal buz pistleri tercih edilebildiği gibi %10 oranında sentetik buz pisti sahası olarak da yaptıran işletmeciler bulunmaktadır. Olimpik buz pisti için açık veya kapalı alan fark etmeksizin yapılabilir. Ancak buz pisti zemini üzerine direkt temas eden güneş ışınları nedeniyle özellikle doğal buz pisti sahalarında erimeler meydana gelecektir. Aynı zamanda soğutma maliyetlerini de arttıracaktır. Bundan dolayı olimpik buz pisti sahalarının güneş, rüzgar ve nem faktörlerine karşı korunaklı olarak yapılması gereklidir.

Olimpik buz pisti sahaları çok amaçlı olarak da faaliyet gösterilebilir. Dönemsel olarak sahanızın faaliyet gösterdiği alanı değiştirebilirsiniz. Dilerseniz yazın buz pisti işletmeciliği yaparken kışın buz pisti zeminin üzerini kapatarak basket sahası, skate park vb. alanlarda değerlendirebilirsiniz. Olimpik buz pisti yapımı ve çok amaçlı sahaların yapımı için Buzlu Spor’dan destek alabilirsiniz.

Olimpik buz pisti sahası yapımı için gerekli bütçeye sahip değilseniz ve buz pisti işletmeciliği yapmaya karar verdiyseniz Buzlu Spor’un buz pisti kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Olimpik buz pisti yapımı fiyatlarını öğrenmek ve teknik konular hakkında daha detaylı bilgi almak için Buzlu Spor ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: http://www.buzluspor.com/olimpik-buz-pisti/

Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!
Lütfen tüm alanları doldurun!

Yorumunuzu Bırakın !

Biliyor musunuz ? Yazı yazarak ve/veya referans olarak sitemizden ömür boyu kazanç elde edebilirsiniz.
Detaylı bilgi için tıklayın