bilenokur.com logo
Biliyor musunuz ? Yazı yazarak ve/veya referans olarak sitemizden ömür boyu kazanç elde edebilirsiniz.
Detaylı bilgi için tıklayın

2018’de hangi kurumsal wellness trendleri ön planda olacak?

2018’de hangi kurumsal wellness trendleri ön planda olacak?


Günlük yaşamlarımızda sürekli olarak e-posta, kısa mesajlar, telefon trafiği ve sosyal medya ile uraşmakta ve bazen bunlara yetişememekteyiz. Hal böyle olunca da üzerimize fazla sorumluluk binmekte ve bu da bizi yavaş yavaş yorarak, tüketme aşamasına gelmektedir. Peki kurumsal olarak hem şirketin hem de çalışanların performansını arttırmak için neler yapabiliriz?

Wellness kavramı son günlerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu kavramın açıklaması; iyi yaşam ve sağlıklı yaşam olarak belirlenmiştir. Wellness taktikleri ile bireyin hayatında yer alan stres faktörleri etkili bir biçimde yönetilmekte ve bu sayede kişi sorumluluklarına rağmen mutlu ve sağlıklı bir hayat sürebilmektedir. Kurumsal wellness taktikleri de bu bakımdan önemlidir. Peki 2018 yılında hangi adımları atmamız bizim için önemli olacak? Bu yazımızda size bunlardan bahsetmeye karar verdik.

Teknolojiden yararlanın: Üzerinizde sorumlulukları daha basit bir biçimde atlatmak istiyorsanız mutlaka teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya bakmalısınız. Çünkü günümüzde çeşitli uygulamalar sizi bir programa bağlı kılarak, yapacağınız şeyleri unutmamanızı ve daha etkili olmanızı sağlıyor.

Kişiselleştirilmiş program oluşturun: Kendinize mutlaka haftalık ya da aylık programlar oluşturun. Bu programların odağında mutlaka hedefleriniz olsun.

Bakış açınızı değiştirin: Sabit bir bakış açınız olmasın. Olaylara farklı bakış açıları ile müdahil olmaya çalışın. Bu şekilde her şeyin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Zindelik kavramına önem verin: Hem fiziksel hem de ruhsal zindelik kavramına mutlaka önem verin. Unutmayın zinde olmadığınız zaman performansınız ciddi anlamda düşecektir.

Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!
Lütfen tüm alanları doldurun!

Yorumunuzu Bırakın !